İç Mimari Tasarım & Uygulama

Tasarımlarınız Beklentilerinize Hitap Etsin İster misiniz? 

Konutların içini düzenleme süreci olarak da bilinen iç mimari tasarım söz konusu konut alanlarının daha verimli bir şekilde kullanılabilmesine yönelik birtakım çözümlere yer vermektedir. Verimliliğin yanı sıra şıklığın da söz konusu olduğu dizayn seçenekleri için doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Dizaynı ve sonuç süreçleri ile kişilere fonksiyonel yaşam alanı sunan, akabinde ise görsel ambiyansa izin veren söz konusu hizmetlerde görsel, dokunsal ve işitsel faktörlerin etken olduğu bilinmelidir. Renk, biçim, ışık, şekil, yüzey, doku, yankı ve gürültü söz konusu faktörlerin içeriği niteliğindedir. Söz konusu faktörler bu alanın uzmanları sayesinde tüm estetikliği ile konutlarınıza dâhil edilir. İşte bu noktada uzmanlar gerek aksesuarlar gerek mobilyalar gerekse de renkler ile ilgili geniş ölçüde bilgi sahibi olmalıdır. Aksi halde hizmette kalite söz konusu olmayacaktır. Yani ortaya çıkan dizaynlar beklentilere hitap etmeyecektir. 

Hem Şık Hem De İşlevsel Bir Mekâna Ne Dersiniz?

Yapıların estetiklik ilkesi gereğince dizayn edilmesini esas alan bu noktada ise kullanıcı isteklerinin dikkate alınmasını öngören, yapım sürecinde de kontrolü temel alan işlemler bütünü için mimari uygulama denilmektedir. Günlük hayat içerisinde karşınıza çıkan yapılar, eşyalar, mekânlar ve hatta yollar, bitkiler, ağaçlar ve dahası için belli kurallar çerçevesinde tüm ahengi ile dikkat çektiği söylenebilir. İşte bu ahenk, güzelliğin yanı sıra işlevselliğin de esas alınmasını gerekli kılmıştır. O halde söz konusu ahenginden, güzelliğinden ve işlevselliğinden ödün vermeden, bu ölçütleri üst sıralara taşıyacak şekilde dizayn etmek bu alana dair uzmanlık gerektirecektir öyle değil mi? Bizlerse sunduğumuz hizmetlerde gerekli yetkinliğe sahip uzmanlığı ve profesyonelliği ile dikkat çeken, ortaya koyduğu işlerle ise hemen herkesi büyülemeyi başaran tecrübeli bir kadro ile karşınızda olmaktayız. Sadece bir eşya yahut bir alan ile ilgilenmeyen akabinde ortamdaki her şeyi teker, teker analiz eden böylelikle her karışında estetiğin ve hoşluğun söz konusu olduğu ortamlara imzasını atan ekibimiz ile söz konusu hizmetleri tarafınıza sunmaktayız. Üstelik bunu yaparken alt disiplinlerle de iletişim haline geçmekte, ekibimizin mesleki yeterliliklerinin yanı sıra söz konusu disiplinlerle alakalı bilgi sahibi olmalarına da dikkat etmekteyiz. 

Mekan Tasarımında İzlediğimiz Adımlar!

Mekan tasarımı sadece sanattan yahut teknolojiden ibaret değildir. Zira bu dizayn şekli için her ikisinin birleşimi ile ön plana çıktığı bilinmelidir. Konutlarda düzenlemelere yer veren bu hizmetlerimizle bizler öncelikle ihtiyaç ve isteklerinizi saptamaktayız. Ardından düzenleme yapılacak alana dair nerelerde değişiklik yapılacağını belirlemekteyiz. Yapılmasını öngördüğümüz işler için planımızı da hazırladıktan sonra uygulama aşamasına geçmekteyiz. Bunların yanı sıra boş alandaki su, elektrik vb. ihtiyaçları belirlemekteyiz. Sözü geçen tüm aşamaları ise özgün tasarımlarımızla birleştirerek müşterilerimizin karşısına çıkarmaktayız.